در حال بارگذاری ...

جلسه بسیج اساتید برگزار شد.

آیت الله سید علیرضا عبادی نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی صبح امروز در مراسم روز بسیج اساتید در جمع اساتید دانشگاه های مرکز استان، ضمن گرامیداشت یاد و خاطره شهید چمران، اظهار کرد: دو کلمه استاد و بسیجی یعنی علم و ایمان و جامعه ای از دین و دانش بهره می برد که از این دو برخوردار باشد.

وی با بیان اینکه دین بدون دانش و دانش بدون دین به جان انسان آتش می شود، افزود: دین بدون علم سر از خرافه و دانش بی ایمان سر از سرکشی و طغیان درمی آورد که امروز در دنیا می بینید.

نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی به جهان شناسی و جهان بینی اسلام که در تجزیه و تحلیل سنگ تمام گذاشته اشاره کرد و گفت: علم جایگاهی دارد و کارش جزئی بینی و دقت مبتنی بر فرضیه و آزمون است.

آیت الله عبادی تصریح کرد: علم با محدودیتی که دارد نمی تواند جهان شناس باشد چون از اول و آخر آن بی خبر است و همچنین نمی تواند آرمان ساز باشد.

وی با اشاره به اینکه جواب های علمی این ادعا روشن است، افزود: جواب عملی این ادعا دکتر مصطفی چمران است که دانشمندی بی نظیر، دقیق و قابل قبول است اگر او اهل جایگاه، پول و رفاه بود که همه چیز برایش مهیا بود و نیاز نبود که خانواده را رها کند و به صحرای خوزستان یا کوه های لبنان و کردستان برود.

نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی  با بیان اینکه ایمان آرمان ساز است، گفت: اصولا ایمان دارای یک زیبایی و زیبایی بخشی است که به هر چه برسد زیبایش می کند همچنین ایمان می تواند فقر و جهل را نیز به مرحله افتخار برساند.

آیت الله عبادی با بیان اینکه اگر نور ایمان بر چهره استغناء بتابد مانند مال خدیجه کبری زیبا می شود، خاطرنشان کرد: اگر بر مال و ثروت انباشته، نور ایمان بتابد این غنی زیباست و  ایمان حتی فقر کریه را زیبا می کند.

وی با اشاره به اینکه علم جایگاه خودش را دارد، افزود: زیبایی علم به ایمان است چون ایمان به علم جهت می دهد.

محمد مهدی دیانی رئیس سازمان بسیج اساتید خراسان جنوبی صبح امروز در دیدار نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی ضمن گرامیداشت یاد شهدا به خصوص شهید چمران و سالروز بسیج اساتید، اظهار کرد: شخصیتی مانند شهید چمران در جهاد اکبر و هم در جهاد اصغر با دشمن درون و دشمن برون مبارزه کرد و در حال حاضر به عنوان یک الگو و اسوه برای اساتید بسیجی است.

وی به فرمایش مقام معظم رهبری که فرمودند" در دانشگاه ها انسان هایی در تراز شهید چمران باید تربیت شود" اشاره کرد و افزود: یکی از ماموریت های دانشگاه ها تربیت اساتیدی در تراز شهید چمران است تا این اساتید به عنوان فرماندهان جنگ نرم بتوانند دانشجویانی را تربیت کنند که آنها نیز افسران جنگ نرم باشند.

رئیس سازمان بسیج اساتید خراسان جنوبی با اشاره به اینکه در سطح کشور نزدیک به 700 کانون بسیج اساتید فعال است، گفت: در دانشگاه های سراسر کشور بیش از 35 هزار استاد عضو این کانون ها هستند.

دیانی تصریح کرد: بیش از 80 درصد اساتید خراسان جنوبی جذب بسیج شده لذا از رتبه ممتازی در سطح کشور برخوردار هستیم.

وی با بیان اینکه بیش از 300 حلقه علمی و 40 حلقه تربیتی صالحین در بسیج اساتید استان وجود دارد، افزود: در حال حاضر حلقه های تربیتی فعال هستند و شاهد همکاری و کمک اساتید بسیجی به زلزله زدگان کرمان و کرمانشاه بودیم که در این زمینه انجام وظیفه کردند.

رئیس سازمان بسیج اساتید خراسان جنوبی به اقدامات انجام شده در سازمان بسیج اساتید اشاره کرد و گفت: نشست های بصیرتی متعددی در حوزه بصیرت افزایی با موضوعات فرهنگی، اجتماعی و اقتصادی با حضور سخنران های کشوری در سطح دانشگاه های استان برگزار شده است.

دیانی به حضور اساتید در کارگروه های فرهنگی اشاره کرد و خاطرنشان کرد: کرسی های آزاداندیشی با موضوع کالای ایرانی و سرمایه گزاری در استان در دانشگاه های خراسان جنوبی برپا شده است.

وی با بیان اینکه تشکیل اندیشکده ها یکی از برنامه هایی است که امسال در دستور کار سازمان بسیج اساتید قرار گرفته است، افزود: تشکیل اندیشکده ها یکی از مهمترین وظایف بسیج اساتید برای مشارکت در تحقیقات و پژوهش های کشور و برای اعطلای بسیج اساتید است.

دیانی یادآور شد: هیئت های اندیشه ورز یا اتاق های فکر برای حل معضلات و مشکلات کشور درعرصه های اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی در بسیج اساتید شکل خواهد گرفت.

وی با بیان اینکه اندیشکده ها در 3 سطحِ حاکمیتی، ملی و منطقه ای (استانی) ورود پیدا خواهند کرد، افزود: اندیشکده ها در سطح ملی موضوع محور و در سطح منطقه ای اقلیم محور خواهند بود تا بتوانیم در سطح منطقه ای مشکلات استان را رصد کرده و در این زمینه ایده ورزی کنیم.

رئیس سازمان بسیج اساتید خراسان جنوبی با بیان اینکه اندیشکده های حاکمیتی در حوزه علوم انسانی ایجاد خواهند شد، گفت: اندیشکده های راهبردی در حوزه های دانشگاه اسلامی، آسیب های اجتماعی و اقتصاد مقاومتی ورود پیدا خواهند کرد.

دیانی با اشاره به اینکه اندیشکده های علمی با موضوع محیط زیست، خانواده، حقوق شهروندی و توسعه استان ها راه اندازی خواهند شد، تصریح کرد: در سطح استان با تشکیل دو اندیشکده آب و اندیشکده گیاهان دارویی موافقت شده است.

وی با بیان اینکه در خراسان جنوبی معضل آب وجود دارد، افزود: اساتید می توانند در این زمینه ایده پردازی و مسئولان را یاری دهند.

رئیس سازمان بسیج اساتید خراسان جنوبی از صدور مجوز برای ایجاد 8 اندیشکده در سطح دانشگاه های استان خبر داد و گفت: این 8 اندیشکده حلقه های ذیل همین اندیشکده ها خواهند بود.


نظرات کاربران